Wiertnica spalinowa. Pomocna przy montażu ogrodzenia

Wiertnica spalinowa. Pomocna przy montażu ogrodzenia

Montaż ogrodzenia z siatki lub płyt betonowych zawsze wiąże się z koniecznością osadzenia w gruncie słupów, które ogrodzenie będą podtrzymywać. Aby je osadzić, niezbędne jest zrobienie w gruncie odpowiedniej wielkości dziur. Słupki ogrodzeniowe niekiedy muszą być wkopywane w grunt nawet na głębokość przekraczającą ponad pół metra. Takiej głębokości otwory trzeba więc w gruncie wykopać. Jeśli słupków do osadzenia w gruncie jest dużo, kopanie takich dziur może być bardzo uciążliwe. Pomocna może być w tej sytuacji wiertnica spalinowa.

Mechaniczne wiercenie otworów w ziemi

Wiertnica spalinowa to urządzenie, do którego montuje się odpowiedniej średnicy wiertło. Silnik spalinowy wiertnicy powoduje ruch obrotowy wiertła, a to zaś umożliwia wydrążenie nim otworu w ziemi. Przy pomocy wiertnicy nawet wiele otworów pod słupki ogrodzeniowe można wykonać bez wysiłku i w krótkim czasie. Oczywiście taka wiertnica jest dość droga, więc kupowanie tylko po to, by wykorzystać ją do tworzenia jednego ogrodzenia nie ma żadnego sensu. Można takie urządzenie jednak wypożyczyć.

Koszt wypożyczenia wiertnicy

Koszt wypożyczenia wiertnicy zależny jest oczywiście od oferty konkretnej wypożyczalni narzędzi, najczęściej jednak nie jest bardzo wysoki. Decydując się na wypożyczenie, warto rzecz jasna wypożyczyć ją na jak najkrótszy czas. Przed wypożyczeniem dobrze jest więc wyznaczyć miejsca pod słupki i wszystko przygotować tak, by wypożyczona wiertnicę mieć u siebie krótko. Z reguły wypożyczenie na dobę w zupełności wystarczy, by wywiercić wszystkie otwory pod słupki ogrodzenia.