Pomoc w każdej sytuacji

Pomoc w każdej sytuacji

Osoby dużo podróżujące samochodem, podzielić można na dwie kategorie. Te, które jeszcze nie musiały korzystać z usług lawety oraz te, które jeszcze z tej pomocy nie skorzystały. Prędzej, czy później dojdzie do sytuacji, w której wezwanie lawety będzie koniecznością. Pomoc drogowa zabierze nasze auto w bezpieczne miejsce, jeśli zdarzył się wypadek. Również, kiedy samochód dozna awarii, wezwana laweta odholuje go do najbliższego warsztatu, chyba że zażyczymy sobie inne miejsce.

Jeśli w naszym ubezpieczeniu mamy wykupioną opcję assistance, powiadamiamy o całym zdarzeniu naszego ubezpieczyciela. Dyżurny pracownik bierze na siebie wezwanie lawety. My musimy tylko poczekać na kierowcę. Wszystkie formalności są już załatwione.

Inaczej, gdy nasze ubezpieczenie nie obejmuje holowania. Wówczas musimy sami znaleźć firmę, która odbierze nasze auto i się z nią skontaktować.

Wypadki to nie jedyna sytuacja, w której auto lawet jest koniecznością. Zimą może zdarzyć się tak, że rozładowany akumulator uniemożliwi rozruch auta. Dzwonimy po pomoc drogową, która przyjeżdża z kablami i odpali nasz pojazd.