Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów

Twoje włosy są częścią Ciebie i zasługują na taką samą troskę, jaką otaczasz swoją twarz i ciało. Używaj szamponu, który nie wysusza włosów i nie pozbawia ich naturalnych olejków: coś delikatnego (i najlepiej bez barwników) sprawi, że włosy nie będą szorstkie i łamliwe. Przydatne są również odżywki oczyszczające, ponieważ oczyszczają włosy bez ich pozbawiania, a także pomagają zatrzymać wilgoć, pokrywając pasma proteinami. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu, aby produkt nie osadził się na włosach.

 

Twoje włosy – nie przesadzaj!

 

Nakładając odżywkę, nie pozostawiaj jej zbyt długo – długotrwałe nasiąkanie nią może nie być dobre dla Twoich włosów; lepiej nałóż niewielką ilość, rozprowadź ją tak, by pokryła całe włosy, a następnie dokładnie spłucz.

 

Nie przesadzaj z odżywką! Bardzo często zdarza się, że używając rąk do równomiernego rozprowadzenia odżywki, stosuje się jej zbyt dużo. Zamiast tego, weź na początku niewielką ilość odżywki na dłoń. Zacznij od rozprowadzenia jej na swoich końcówkach, tak jak byś chciała nadać im gładki wygląd. Następnie nabierz kolejną niewielką ilość odżywki i zacznij ponownie od końcówek.

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie creastyle.pl/