Optymalizacja strony internetowej

Optymalizacja strony internetowej

Optymalizując stronę internetową, należy zadbać o jej kompletność, strukturę i szybkość działania. Ważne jest również, aby upewnić się, że strona zawiera wszystkie niezbędne informacje.

Kompletność oznacza, że witryna powinna posiadać następujące podstawowe sekcje: Strona główna (z listą kategorii i wyszukiwaniem), o nas, kontakt, produkty (z możliwością filtrowania ich po cenie lub kolejności występowania), FAQ, blog.

Struktura strony jest bezpośrednio związana z jej kompletnością. Serwis powinien być łatwo dostępny z każdej strony dzięki linkom z odpowiednimi opisami. Struktura powinna być jasna i przejrzysta dla użytkowników.

Szybkość działania strony internetowej jest bardzo ważna z punktu widzenia takiego zagadnienia jak optymalizacja strony internetowej. Dobra usługa hostingowa może znacznie poprawić ten aspekt. Dużo trudniej będzie przyciągnąć odwiedzających, jeśli będą musieli czekać kilka minut na otwarcie strony.

Przy takim zagadnieniu jak optymalizacja strony internetowej należy zwrócić uwagę na wiele innych rzeczy: krój, wielkość i kolor czcionek, ich wyrównanie (odpowiednie wcięcie akapitów), jakość zdjęć (wielkość, rozdzielczość i kompresja) oraz znaczniki opisów dla każdej kategorii produktów. Tekst powinien być napisany zrozumiałym językiem, bez błędów ortograficznych i gramatycznych. Warto również wspomnieć o optymalizacji social media – tworzeniu kont na popularnych platformach społecznościowych, takich jak Facebook.

Większość właścicieli firm uważa, że optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO) jest najważniejszą częścią ich strategii marketingowej. Prawda jest taka, że optymalizacja pod kątem wyszukiwarek nie pomoże Ci, jeśli nie masz dobrej strony internetowej.