Na ile sejfów się zdecydować oraz gdzie je zamontować?

Na ile sejfów się zdecydować oraz gdzie je zamontować?

Nawet małe oraz tanie sejfy domowe zagwarantować może naszym dokumentom, gotówce oraz biżuterii pełne bezpieczeństwo. Jeśli charakter naszej pracy wymaga bardzo częstego sięgania do sejfu domowego, to koniecznie zdecydujmy się na dwa sejfy. Pierwszy z nich nie będzie mocno ukryty. Raczej będziemy go nazywać sejfem domowych do codziennej obsługi. Z kolei długi będzie nam służył do zabezpieczenia pozostałych przedmiotów wartościowych.

Na noc czy też na czas urlopu, najcenniejsze rzeczy przenosić możemy do drugiego sejfu. Jednak musimy pamiętać o tym, że kluczowa w tym wypadku jest dyskrecja. Nikt nie powinien być w żadnym wypadku świadkiem jego opróżniania czy też wkładania czegoś do niego. Chodzi między innymi o to, aby nie pobudzać przy tym wyobraźni oraz nie inspirować nikogo do poszukiwania lokalizacji swojej drugiej skrytki.

A gdzie zamontować nasze sejf? Na pewno nie może rzucać się w oczy. Co więcej, miejsce powinno być mocno dyskretne, ale dostęp do niego nie może być w żadnym wypadku ograniczony. Co więcej wybrane miejsce musi nam umożliwiać odpowiednie zamocowanie sejfu (nie może to na pewno być ściana w domu drewnianym ani też dosyć cienka działowa ściana). W razie jakiegokolwiek pożaru nie powinno osiągać możliwie najwyższych temperatur. Powinno to być otoczenie niepalne, z dala od części drewnianych budynku. W razie zalania mieszkania lub też powodzie nie powinno wybrane miejsce znajdować się w zasięgu samej wody.