Jakie zalety ma bagażnik rowerowy na hak?

Jakie zalety ma bagażnik rowerowy na hak?

Bagażniki rowerowe zazwyczaj kojarzą nam się z tymi, które montuje się na dachu samochodu. Niestety mają one wiele wad, a najpoważniejszą jest to, że rowery znajdujące się w tym miejscu powodują bardzo duży opór powietrza. Znacznie wzrasta spalanie oraz spada dynamika pojazdu, podczas jazdy z wyższymi prędkościami. Na szczęście istnieje wygodna alternatywa, jaką jest bagażnik rowerowy na hak. Coraz większa liczba aut posiada takie haki, wobec tego wystarczy tylko zakup tego rodzaju bagażnika i jego podpięcie. Potrzebna będzie nam jedynie trzecia tablica rejestracyjna.

Główną zaletą bagażnika na hak jest niski opór powietrza, ponieważ rowery znajdują się z tyłu, schowane za linią pojazdu. Nie można jednak nie wspomnieć też o fakcie, że znajdują się one bardzo nisko. Nie musimy więc podnosić ciężkiego roweru ponad wysokość własnej głowy i ryzykować, że spadnie nam on w trakcie przyczepiania do bagażnika dachowego. Bagażnik rowerowy na hak jest też łatwo zamontować oraz zdjąć z auta. Wystarczy jeden sprawny ruch dźwignią oraz wypięcie wtyczki elektrycznej od oświetlenia.

Jeżeli posiadamy hak, to wystarczy zakupić dowolny rodzaj bagażnika. Gdy natomiast haka nie ma, to dobrym pomysłem może być jego założenie. Nie jest to droga operacja, natomiast oprócz możliwości używania bagażników na hak, ważna jest również możliwość holowania dowolnej przyczepki. Sam bagażnik rowerowy na hak wymaga trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą na szczęście można dziś otrzymać bez żadnych problemów w wydziale komunikacji naszego urzędu miasta bądź gminy. Jak można się więc przekonać, bagażniki na hak posiadają bardzo wiele zalet i zdecydowanie warto rozważyć ich zakup.