Jakie wino kupić?

Jakie wino kupić?

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest rozpoczęcie kolekcji. Znajdź rodzaje win, które lubisz pić, a następnie zacznij zbierać te butelki.

Możesz spróbować różnych win z różnych krajów, ale kiedy przychodzi do tego, twoje kubki smakowe są tym, co liczy się najbardziej. Może się okazać, że lubisz czerwone wino lub białe wino bardziej niż inne. A może nie jesteś fanem żadnego z nich! To też jest w porządku, po prostu nie idź kupić wiele butelek, dopóki nie wiesz, co lubisz.

To jest, gdzie ludzie dostać się do kłopotów, gdy próbują zaopatrzyć się w wino na wydarzenie lub partii. Kupują butelki, które ich zdaniem będą dobre na daną okazję, a potem kończą z resztkami po nich, bo nikt ich nie lubił!

Nie musi to być jednak tak skomplikowane – wystarczy wybrać jeden rodzaj wina, który pasuje do Twojego budżetu i iść stamtąd!

Jako miłośnik wina, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jakie wino kupić. Próbowałeś i cieszyłeś się wieloma różnymi rodzajami win i chcesz uzyskać więcej.

Ale od czego zacząć? Jak znaleźć najlepsze wino dla swojego gustu?

Spróbuj nowych odmian. Jeśli masz wątpliwości, wybierz białe lub czerwone wino z regionu, który jest znany z jego produkcji. Na przykład, jeśli lubisz Chardonnay, spróbuj Pinot Grigio lub Sauvignon Blanc, a także innych białych win z Francji i Włoch. Jeśli Merlot jest Twoim ulubionym czerwonym winem, to poszerz swoje horyzonty próbując Cabernet Sauvignon, Syrah i Malbec z Argentyny lub Chile.

Upewnij się, że wiesz czego się spodziewać kupując określone rodzaje win – a to oznacza również znajomość znaczenia etykiety! Zwróć uwagę na takie określenia jak rocznik (np. 2009), co oznacza, że wszystkie winogrona zostały zebrane razem z jednego roku; półmusujące (np. Brut), co oznacza poziom nagazowania; wytrawne (np. sec), co oznacza, że w winie nie ma już cukru resztkowego.

Jest wiele czynników, które decydują o tym, jakie wino kupić.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest Twój budżet. Jeśli masz ograniczony budżet, sprawdź dolną półkę w sklepie spożywczym. Inną opcją jest zapytanie w pracy lub wśród przyjaciół, kto ma kilka butelek, których już nie pije. Możesz uzyskać dobre oferty kupując wino w ten sposób.

Jeśli masz więcej pieniędzy do wydania, rozważ przyjrzenie się winom z wyższej półki dostępnym w Twojej okolicy. Lokalne winiarnie często organizują degustacje, podczas których możesz spróbować ich produktów i zdecydować, które z nich najlepiej odpowiadają Twoim gustom, zanim zakupisz je do użytku domowego. wina świata sklep