Jaką dietę stosować uprawiając sport?

Jaką dietę stosować uprawiając sport?

Właściwa dieta dla Ciebie zależy od tego, jakie są Twoje cele. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć i chcesz być trochę zdrowszy, możesz skupić się bardziej na prawidłowym odżywianiu niż martwić się o to, jaki plan diety jest najskuteczniejszy. Zacznij od tych podstawowych wskazówek:

 

Ważne jest, aby jeść pokarmy, które dadzą ci energię i utrzymają cię zadowolonym przez cały dzień. Te złożone węglowodany są łatwe do strawienia i stanowią powolne, stałe źródło energii, dzięki czemu dłużej czujesz się syty: pełnoziarniste pieczywo, ryż i makaron, a także owoce i warzywa.

 

Wiele osób uważa, że pomocne jest częstsze spożywanie mniejszych posiłków, zamiast spożywania wszystkich kalorii na początku dnia (np. podczas śniadania). Organizm może przetwarzać małe ilości jedzenia bardziej efektywnie niż jeden lub dwa bardzo duże posiłki. Zapobiega to również przejadaniu się w późniejszym okresie dnia, kiedy to można ulec pokusie częstego podjadania. Pożywna przekąska, taka jak orzechy, może nawet pomóc utrzymać stały poziom cukru we krwi.

 

Nie zapominaj też o piciu dużej ilości wody! Nawodnienie jest ważnym elementem ogólnego stanu zdrowia, a szczególnie ważne dla sportowców, ponieważ pomaga mięśniom szybciej się zregenerować po ciężkim wysiłku. Więcej porad znajdziesz na stronie strongo.pl/