Jak wzmocnić objętość włosów?

Jak wzmocnić objętość włosów?

Objętość włosów może być dla niektórych z nas bardzo trudną sprawą. Jeżeli nie jesteś obdarzona nią w sposób naturalny, możesz pomyśleć, że nigdy nie zobaczysz tak pełnych i gęstych włosów jak Twoje ulubione gwiazdy. Jeżeli jednak objętość jest czymś, czego pragniesz, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci ją uzyskać.

Nie musisz wydawać wszystkich swoich ciężko zarobionych pieniędzy na drogie, sklepowe produkty, aby uzyskać wspaniałą objętość włosów. W rzeczywistości, wiele z najlepszych opcji znajduje się w Twojej kuchni! Spróbuj użyć octu jabłkowego lub soku z cytryny w swojej następnej mieszance szamponu i odżywki. Kwasy cytrynowe podniosą poziom pH Twoich włosów, dzięki czemu staną się one bardziej zasadowe i lepiej zatrzymają wilgoć. Dodatkowo, sprawią, że Twoje włosy będą pięknie pachnieć!

Zdrowa dieta może również pomóc w utrzymaniu gęstych i lśniących włosów. Włosy składają się głównie z białka, więc upewnij się, że dostarczasz go w dużej ilości w swojej diecie. Pokarmy takie jak kurczak i brokuły mogą być świetnym sposobem na to – lub po prostu jedz jajka: jedno duże jajko zawiera 6 gramów białka! Upewnij się również, że dostarczasz do swojej diety wystarczającą ilość witaminy B. Niedobór tej substancji odżywczej jest powiązany z przerzedzaniem się włosów.

Więcej porad znajdziesz na stronie diysy.pl