Jak radzić sobie ze stresem?

Jak radzić sobie ze stresem?

Prawdopodobnie byłeś w sytuacji, w której musiałeś przemawiać przed tłumem lub prezentować swoją pracę. Takie sytuacje mogą być nerwowe i sprawić, że poczujesz się tak, jakby Twoje serce miało wyrwać się z piersi. Czasami są one znane jako momenty “jelenia w świetle reflektorów”.

 

W takich sytuacjach możesz czuć się słabo lub mieć uderzenia gorąca, poty, napięcie mięśni, zimne dreszcze, mdłości, bóle głowy i/lub trudności z prawidłowym oddychaniem.

 

Wszystkie te objawy są spowodowane przez hormony stresu, takie jak adrenalina i noradrenalina, uwalniane do krwiobiegu. Hormony te sprawiają, że ciało szybko staje się gotowe do walki lub ucieczki w niebezpiecznej sytuacji. Ale nie ma potrzeby walczyć lub uciekać przed wystąpieniem publicznym! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się tych niepożądanych objawów fizycznych:

 

-Głębokie oddychanie: Spróbuj wziąć głęboki oddech przez nos, wstrzymując oddech na 5-10 sekund przed wydechem przez ściśnięte usta. Pomoże to spowolnić tętno i doprowadzić tlen do mięśni i mózgu.

 

-Skanowanie ciała: Skup się na jednym obszarze na raz, zaczynając od stóp i pracując w górę do głowy. Poczuj każdą część swojego ciała pod kątem napięcia i weź powolny, głęboki oddech, aż napięcie opuści obszar, w którym jesteś.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie allbeauties.pl/