Jak przygotować rower do długiej podróży?

Jak przygotować rower do długiej podróży?

Kiedy planujesz długą wycieczkę rowerową, jest więcej niż kilka rzeczy do rozważenia. Jak daleko jedziesz? Po jakich drogach będziesz jeździć i jaki rodzaj terenu chcesz pokonać? Czy są jakieś konkretne trasy, które chcesz podjąć, jak Pacific Coast Bike Route lub C&O Canal Towpath? Czy jest to jazda solo czy z grupą? I najważniejsze: jak możesz się upewnić, że Twój rower sprosta temu zadaniu?

 

Część 1: Właściwy rower

 

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przygotowując rower jest jego stan. Niektórzy powiedzą Ci, że jeśli był mocno eksploatowany, to czas wycofać starego rumaka i kupić coś nowego. Inni zachęcą Cię do dalszej jazdy; powiedzą Ci, że stare rowery mogą być równie dobre jak nowe, zwłaszcza jeśli są dobrze utrzymane.

 

Najlepszym sposobem, aby zdecydować, czy Twój rower jest gotowy na dużą wyprawę, jest zabranie go najpierw na kilka krótkich wycieczek. Wybierz się na kilka dłuższych przejażdżek i upewnij się, że wszystko jest wygodne i działa prawidłowo. Wszelkie problemy, które pojawią się teraz, będą łatwiejsze (i tańsze) do naprawienia, niż gdyby pojawiły się w środku Twojej przygody z crossem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: hobbyhood.pl/