Jak odnaleźć nowe zainteresowania?

Jak odnaleźć nowe zainteresowania?

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego dobrego samopoczucia, jest odkrywanie nowych zainteresowań, hobby i pasji. To ważna część samorozwoju.

Szukasz nowych zainteresowań? Oto, co musisz zrobić:

Zastanów się, co Cię teraz interesuje. Jakie są Twoje obecne pasje, hobby i dążenia? Zwróć uwagę na rzeczy, które raz po raz pojawiają się jako coś, co sprawia Ci przyjemność lub czym się interesujesz. Może to być konkretny rodzaj książki, określony program telewizyjny, a nawet konkretna aktywność, jak bieganie czy zajęcia plastyczne.

Mając na uwadze tę listę, zadaj sobie następujące pytania:

O czym chcę się dowiedzieć więcej? Na jakie tematy chciałbym się dowiedzieć więcej? Pomyśl o czymkolwiek, co chciałbyś studiować lub pogłębiać swoją wiedzę – czasami nie trzeba inwestować w coś pieniędzy, zanim się tego nie wypróbuje (chociaż jeśli jest to drogie hobby, dobrym pomysłem może być zanurzenie w nim palców przed podjęciem dużego zobowiązania). Rozważ sport, gatunki muzyczne, języki, technologie… lista jest długa.

Czego mogę spróbować, co nie będzie kosztowało zbyt wiele pieniędzy? Czy są jakieś darmowe lub niedrogie sposoby, w jakie mogę zbadać ten temat lub czynność?

Więcej wskazówek znajdziecie na stronie soxx.pl/