Jak dbać o cerę w wakacje?

Jak dbać o cerę w wakacje?

Okres wakacji to wyjątkowy czas, ale może być też trudny dla Twojej skóry. Być może spędzasz więcej czasu na zewnątrz niż zwykle i prawdopodobnie poświęcasz mniej czasu na skupienie się na swojej rutynie. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja skóra pozostanie szczęśliwa i zdrowa podczas wakacji:

-Używaj filtru przeciwsłonecznego. Kremy z filtrem nie są przeznaczone tylko na lato – spędzając więcej czasu na słońcu, musisz chronić się przed jego uszkodzeniami przez cały rok.

-Zapakuj krem nawilżający. Nawet jeśli zazwyczaj jesteś osobą tłustą, warto zabrać ze sobą krem nawilżający lub krem na noc – Twoja skóra będzie prawdopodobnie bardziej sucha niż zwykle po dłuższym czasie spędzonym w ogrzewanych pomieszczeniach, takich jak biura czy samochody (zwłaszcza jeśli podróżujesz). Twój organizm wykorzystuje wodę do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia, ale kiedy jest zimno, mamy tendencję do picia jej mniej. Picie wody jest ważne o każdej porze roku, ale szczególnie podczas wakacji, jeśli nie korzystasz z gorących pryszniców tak często, jak zwykle.

-Jeśli czujesz się zestresowany lub zmęczony, zrób sobie przerwę i daj sobie trochę czasu na relaks.

Więcej porad znajdziesz na stronie minimish.pl/