Czy warto założyć instalację fotowoltaiczną?

Czy warto założyć instalację fotowoltaiczną?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się popularnością – zielona energia to nie tylko sposób na ochronę środowiska, ale również cięcie kosztów związanych z opłatami za energię. Wzrost zainteresowania panelami słonecznymi widoczny jest każdego roku, zarówno u osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Zalety fotowoltaiki

Fotowoltaika https://suntrack.pl/144-victron-energy ma kilka największych zalet – pomaga w obniżeniu rachunków za energię nawet przez ponad 25 lat, dzięki czemu przynosi znaczne oszczędności. Koszt paneli zwraca się po kilku latach użytkowania, następnie przynosząc już czyste profity dla kieszeni użytkownika. Fotowoltaika jest całkowicie ekologiczna i przyjazna dla środowiska, a panele są właściwie bezobsługowe. Koszty energii elektrycznej w najbliższych latach mogą wzrosnąć nawet o 100%, dlatego fotowoltaika wydaje się rozsądnym rozwiązaniem dla każdej osoby zainteresowanej odnawialnymi źródłami energii. Co ważne, na montaż fotowoltaiki można otrzymać dotacje rządowe – najpopularniejszy jest program “Mój Prąd”.

Zmiany w 2022 roku

Warto zdecydować się na fotowoltaikę jeszcze przed końcem 2021 roku – od 1 stycznia 2022 roku zmieniają się bowiem zasady odbierania nadwyżek energii od operatorów. W wyniku działań rządu wydłuży się więc czas zwrotu kosztów związanych z instalacją, dotyczy on jednak wyłącznie osób, które oddają nadwyżki energii swoim operatorom. Wszystko wskazuje na to, że nowe rozporządzenie wejdzie w życie. Osoby, które podpiszą umowę do 31 grudnia mogą liczyć na korzystne zasady jeszcze przez kolejnych 15 lat.