Czy warto starać się o dotacje na fotowoltaikę?

Czy warto starać się o dotacje na fotowoltaikę?

Inwestując w fotowoltaikę możemy wykorzystać z wielu metod finansowania. Głównie przyjmuje ona postać dotacji w ramach ogólnokrajowych projektów rządowych, jednak osobom inwestującym w prąd z energii solarnej przypadają również lokalne dofinansowania, pożyczki na ulgowych warunkach i pomoc skarbowa. Programy proponujące dotacje do fotowoltaiki w 2020 roku pozwalały dość łatwo osiągnąć pomoc finansową oraz oparcie inwestycji.

Czy są dotacje na fotowoltaikę? Gdzie ich poszukiwać?

Fotowoltaika zdobywa na popularności, gdyż korzysta z odnawialnego źródła energii elektrycznej. Niewątpliwie, musimy ponieść wydatek instalacji, jednak długofalowo możemy liczyć na duże oszczędności. Koszt ów możemy zapłacić nie jedynie z naszej kieszeni. Poszukując informacji na temat dotacji, powinniśmy wpisać w wyszukiwarkę hasło: fotowoltaika dofinansowania. W Internecie odnajdziemy mnóstwo możliwości oparcia gospodarstw domowych oraz spółek, z jakich możemy wykorzystać.

Fotowoltaika – dotacje na fotowoltaikę napędzają rozwój OZE

Odnawialne źródła energii (OZE) są wyjściem mogącym, w ciągu najbliższych kilkunastu lat, w dużym stopniu zmienić tradycyjne elektrownie spalane węglem. Unia Europejska to związek państw, jaki w największym stopniu angażuje się w walkę ze paleniem paliw kopalnych, w dbałości o ochronę klimatu. Polska jako jedno spośród Państw członkowskich Unii Europejskiej zmierza do realizacji ustalonych celów działających udziału OZE w zestawie energetycznym kraju.

Ulga podatkowa na panele fotowoltaiczne

W ramach ulgi termomodernizacyjnej – uregulowanej w art. 26h Ustawy o PIT – można odliczyć od zysku do 53 tys. zł. W kwocie tejże mogą się odnaleźć m.in. koszty wzięte na zakup ogniwa fotowoltaicznego wraz z ekwipunkiem i na usługę montażu instalacji fotowoltaicznej https://bautechnik.pl/dofinansowania-do-fotowoltaiki/ (pozostałe koszty to ocieplenie budynku, wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej, modernizacja systemu ogrzewania itp.). Takie odliczenie pozwoli pomniejszyć podatek roczny najwięcej o 16 960 zł (jeśli cały wydatek zawiera się w dochodzie objętym 32-procentową stawką podatku).