Ciekawe pomysły na integrację

Ciekawe pomysły na integrację

Jakie można mieć pomysły na integrację online? Czy można zintegrować się online? Okazuje się, że tak. Fakt, że ktoś widzi się ze sobą dzięki temu, iż ma do dyspozycji łącza internetowe, nie przeszkadza w niczemu, a wręcz jest bardzo dobrą pomocą. W dzisiejszych czasach integracja może przebiegać na wielu płaszczyznach. Nie każdy ma ochotę na to, aby brać udział w hucznych imprezach, więc można pomyśleć także o innych sposobach, które będą zrzeszać społeczność firmową.

Jeżeli chodzi o pomysły na integrację online, można wymienić uczestnictwo w forach dyskusyjnych danej firmy. Dobrą zaletą takich miejsc jest to, że nie potrzeba podawać swojego pełnego imienia i nazwiska, dzięki czemu będzie można jawnie wyrażać swoją opinię. Chociaż z drugiej strony pamiętajmy o tym, aby nie wywlekać żadnych brudów, ponieważ na pewno nie wpłynie to na wzajemną integrację. Kultura rozmowy na forach jest wymagana. Na takich forach starajmy się wzajemnie motywować. Nie tylko jeżeli chodzi o pracę, ale także rozwijanie swoich pasji.

Technologia AR/VR to jedna z najlepszych propozycji, która może być ogromnym wsparciem, jeżeli chodzi o pomysły na integrację online. Wirtualne spotkania w zmienionej rzeczywistości są hitem. Przykładem może być na to chociażby wspólna wycieczka, czy też pokonywanie wyzwań. Może warto z koleżankami udać się do escape roomu? Może koledzy podejmą wspólne wyzwanie rozwiązania zagadek, jakie stawia przed nimi taki wirtualny, zamknięty pokój. Jest jedna zaleta takiego wirtualnego spotkania – wszyscy uczestnicy są bezpieczni i nie trzeba obawiać się tego, że dojdzie do jakiejkolwiek tragedii.

Wśród innych pomysłów na integrację pomiędzy pracownikami, można też wymienić wspólną kawę za pomocą łącza internetowego. Zdecydowana większość pracowników pracuje w jednych godzinach, więc wspólna przerwa będzie dobrym pomysłem.