Boxy dachowe

Boxy dachowe

Dlaczego boxy dachowe zyskują ostatnio na popularności? Te proste i jakże praktycznie rozwiązania sprawdzają się nie tylko podczas wyjazdów służbowych czy wakacji z rodziną, ale i na co dzień. Sporo podróżujesz po Polsce, a może często przewozić rzeczy o nietypowych gabarytach? Box dachowy może okazać się przyrządem, który ułatwi ci poruszanie się autem.

Często bagaże, jakie przygotowaliśmy na podróż, przekraczają pojemne możliwości naszego samochodu. W takim przypadku możemy albo zrezygnować z części rzeczy, aby podjąć decyzję o zakupie lub wypożyczeniu bagażnika dachowego. Trzeba zaznaczyć, że boxy dachowe są w pełni bezpieczną metodą przewożenia bagaży. Oczywiście, należy pamiętać o ich prawidłowym montażu i zabezpieczeniu dobytku w trakcie podróży. Jeśli nie jesteśmy pewni co do tego, czy dobrze zamontowaliśmy bagażnik, możemy udać się do najbliższego warsztatu samochodowego lub podjechać do firmy, w które zakupiliśmy dany box. Na miejscu pracownicy dokonają wszelkich ewentualnych poprawek.

Dla kogo przeznaczone są boxy dachowe? Dla wszystkich użytkowników ruchu, którzy przewożą pakunki i ciężary o różnych gabarytach. Najczęściej jednak z bagażników dachowych korzystają rodziny z dziećmi, które udają się na dłuższe wakacje lub ferie. A co z przepisami drogowymi? Poruszając się autem z zamontowanym boxem dachowym, zobowiązani jesteśmy do nieprzekraczania prędkości 130 kilometrów na godzinę. Przy szybszym poruszaniu się, jazda staje się niebezpieczna, a my możemy otrzymać mandat za stworzenie zagrożenia na drodze. Warto także pamiętać o tym, że bagażniki dachowe w połączeniu z oporem powietrza mogą hałasować, gdy poruszamy się szybciej.