Basen rozporowy Bestway. Jak rozłożyć?

Basen rozporowy Bestway. Jak rozłożyć?

Rozkładanie basenu rozporowego wydaje się czynnością bardzo łatwą. Tak jest w rzeczywistości, jednak przy tej pracy można popełnić wiele błędów. Efektem niektórych być między innymi rozdarcie dna basenu czy tez utrudnione korzystanie z niego. Jak rozłożyć basen rozporowy Bestway?

Przygotowanie miejsca pod basen

Przed rozłożeniem basenu, trzeba przygotować pod niego miejsce. Jak przygotować miejsce pod basen rozporowy Bestway? Pracę należy zacząć od sprawdzenia czy grunt, na którym ma stanąć basen jest w każdym miejscu twardy i równy. Kępki trawy i inne nierówności zlikwidować, bowiem spowodują one wybrzuszenie dna basenu, a czasem i jego rozdarcie. Miejsce na którym ma stanąć basen, powinno tez być oczyszczone z kamieni i innych ostrych elementów. Nawet niewielki patyczek, który pozostanie pod dnem basenu, może zrobić w nim niewielką dziurę, przez którą zacznie wypływać woda. Oczywiście nie należy rozkładać basenu na skośnym gruncie. Warto nawet sprawdzić poziomicą czy grunt jest poziomy. Jeśli w którymś miejscu nie jest, rozwiązaniem może być podsypanie drobnego piasku.

Rozkładanie basenu

Basen należy rozłożyć, w miarę możliwości jak najbardziej wyrównując jego dno, tak, by nie było na nim żadnych zagnieceń. Jeśli krawędź boków basenu ma część do pompowania, można ją napompować, jednak nic się nie stanie, jeśli tą pracę zostawimy na później. Jeśli basen ma filtr, na boku basenu będą otwory do zamontowania węży doprowadzających i oprowadzających wodę z filtra. Należy albo zmontować cały element filtrujący albo zatkać otwory w bokach basenu. Producent dostarcza z basenem specjalne zatyczki. Po wyrównaniu dna basenu, można zacząć wlewać wodę. Gdy jej poziom nie będzie przekraczał 2-3 centymetrów, warto wejść do środka i jeszcze raz sprawdzić czy dno basenu jest równo ułożone. Jeśli nie, można dokonać poprawek, delikatnie dno naciągając. Gdy wszystko jest w porządku, można kontynuować napełnianie wodą, pilnując by nie przekroczyła ona maksymalnych poziomów i nie zaczęła – na przykład – przelewać się przez boki basenu.