Agencje marketingowe- czym się zajmują?

Agencje marketingowe- czym się zajmują?

Wiadomo, że agencje marketingowe zajmują się wieloma rzeczami: reklamą, promocją i mediami społecznościowymi, a to tylko kilka z nich. Jeśli zastanawiasz się nad specyfiką tego, co robią agencje marketingowe, jednak możesz być nieco zdezorientowany. Jakie są różnice między tymi wszystkimi rzeczami? Jakie rodzaje firm potrzebują usług agencji reklamowej w porównaniu do agencji mediów społecznych i jak można je odróżnić, aby znaleźć ten dla Ciebie?

Więc jaka jest różnica między agencjami reklamowymi i agencji social media? Obie są firmy, które pomagają swoim klientom uzyskać ich wiadomość do jak największej liczby osób. Ale każdy z nich używa innych sposobów, aby to zrobić. Agencje social media pomagają promować firmy poprzez strony internetowe mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Firmy te używają profili na tych stronach, aby przyciągnąć nowych klientów, robiąc takie rzeczy, jak oferowanie nagród, lub delegowanie ofert. Utrzymują również te strony, aby upewnić się, że są one aktualne, tak aby klienci regularnie widzieli dobre oferty, sprzedaż i nowości marki na swoich kanałach.

Agencje social media wykorzystują różne formy strategii promocyjnych, aby zwiększyć ruch na stronach internetowych i profilach online swoich klientów. Niektóre popularne formy promocji obejmują kampanie public relations, e-mail marketing, optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO), wirusowe filmy i reklamy telewizyjne lub drukowane. 

Więcej informacji o marketingu i nie tylko znajdziesz na stronie medialis.pl/